• 1 paket COE 700 cc ve daha az yağ yangınlarını anında söndürebilme yeteneğine sahiptir.
 • Paketi açmak için kesmeye çalışmayın. Paketi tavaya doğru fırlatmayın. Kızgın yağın sıçramasını engellemek için paketi yavaşça tavanın içine doğru bırakın.
 • Yangının boyutuna göre, bir paket yangını söndürülmesinde yeterli olmazsa hemen bir paket daha bırakın.
 • Çocukların ulaşamayacagı yerlerde saklayınız.
 • Ürünü oda sıcaklığında muhafaza ediniz. Çok yüksek yahut çok düşük sıcaklıklarda saklamayınız.
 • Eğer yanlışlıkla sıvı yutulursa, hemen çıkartarak doktora başvurunuz.
 • Eğer sıvı ten ile temas ederse, hızlıca yıkayıp temizleyiniz. Eğer tahriş oluşursa doktora danışınız.
 • Tavanın tekrar kullanılabilmesi için, Yangın söndükten sonra tavanın soğumasının ardından iyice temizleyiniz.
 • COE (Cooking Oil Extinguisher)
  Biz sosyal sorumluluk sahibiyiz.
  Son yıllarda mutfaklarda çıkan yağ yangınlarının hızlı bir şekilde artması sonucu birçok insan yangın söndürme ürünlerinin bu tip yangınları söndürebilme yeteneğini sorgulamaya başlamıştır. Bonex yangın söndürme paketi COE yağ yangınlarını söndürme konusunda çok etkin olup yanan tencerenin içine ürünümüzün atılmasıyla yangını söndürebilecek kadar da kolay bir kullanıma sahiptir. Paket özel bir plastic film ile kaplı olup yoğun sıcaklık ile buluştuğu anda erimektedir. Kesemizin paketi eridikten sonra, yanan yağ ile ürünümüz içinden çıkan özel sıvı temasa geçtiğinde hızlıca kimyasal bir reaksiyon oluşturmakta ve yanan yağın yanıcı özelliği anında yok edilmektedir. Ve sonuç olarak yağın sıcaklığı yangını söndürecek seviyeye düşerek yangın söndürülmektedir.

  COE nedir?
  Yağ Yangını Söndürücüsü acil durum anlarında çok kolay kullanılabilecek çok güvenilir bir üründür. Ürünümüz çok küçük bir paketleme ile kolay kullanılabilir hale getirilmiş ve çok uygun bir fiyatla satılmaktadır. Özenle çalışılmış ve keşfedilmiş olan özel kimyasal içeriği ile yağ yangınlarının başlangıcında sadece 1 adet paket ile yangını söndürebilme yeteneğine sahiptir. ( 700 cc miktar ve daha az yemeklik yağ yangınları için 1 paket yeterlidir. )
  Yağ Yangınlarının Nedeni
  Olayların çoğunda yemeklik yağlar tavada 10 dakika boyunca sıcaklığa maruz kalırsa tutuşmaya başlar. 5 dakika içerisinde alevler etrafa ve duvarlara sıçramaya başlar. Yağın sıcaklığı 370 C dereceye ulaştıgında tamamen yanmaya başlar. Eğer anında müdahele edilmezse yangın kat kat artarak devam eder.
  Yağ yangınlarını kesinlikle suyla söndürmeye çalışmayınız !!
  Yağ yangınları normal yangınlara göre söndürülmesi çok zor bir yangın tipidir. Yağ yangınları kesinlikle suyla söndürülmeye çalışılmamalıdır aksi takdirde çok hızlı bir şekilde etrafa sıçrayacak ve yangın hızla büyüyecektir. Bir yağ yangınını suyla söndürmeye çalışmak yalnızca yangının yayılmasını sağlar. Yıllar boyu bu nedenle birçok insan su kullandığı için ağır şekilde yaralanmıştır. Bu sebeple yağ yangınlarında kesinlikle su kullanılmaması gerektiği unutulmamalıdır.
  Nasıl Kullanılır?
  Sadece pişirme yağı için...
  Özellikler
  Kullanılabileceği Yangın :
  Operasyonel Metod :
  Ağırlık :
  Asıl İçerik :
  Son Kullanma Tarihi :
  700cc daha az F sınıfı yağ yangını için (1 paket) İçeride saklama
  60g x 2 adet
  Potasyum Karbonat
  Paket üzerinde belirtilmiştir
  Zararsızdır
  Copyright 2012 © DENSED. Tüm hakları saklıdır.
  Tel: +90 (212) 252 42 26 | Faks: +90 (212) 252 42 27
  E-posta: info@bonexturkey.com